Pas asaj ekseprience zhgënjyese dhjetorin e kaluar në Botërorin e Katarit, ku Gjermania nuk arriti të kalonte as fazën e grupeve, tashmë Kombëtarja e “pancerave” po bëhet gati për ndeshjet e radhës ndërkombëtare, ku do të përballet në dy ndeshje miqësore ndaj Perusë dhe Belgjikës.

Marketing

Tekniku Hansi Flick duket se beson te “rotacionet” dhe ka vendosur të ftojë 5 lojtartë të rinj në “die manschaft”, ku ndër këta është dhe “bomberi” me origjinë kosovare nga Augsburg, Mërgim Berisha.

Për herë të parë në Kombëtaren gjermane janë thërritur gjithashtu dhe mbrojtësi i Stuttgart, Joscha Vagnoman, mbrojtësi i Borussia Dortmund, Marius Wolf, si dhe sulmuesit e Brentford dhe Wolfsburg, Kevin Schade e Felix Nmecha.

Lista e të përzgjedhurve:

Marketing