Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Fidan Aliti ka vazhduar kontratën me ekipin zviceran, Zurich.

Marketing

Aliti do të jetë pjesë e ekipit nga Zvicra deri në vitin 2025.

Këtë e ka bërë të ditur ekipi i tij, me anë të një postimi në rrjetet e tyre zyrtare.

“FC Zurich ka kënaqësinë të njoftojë se Fidan Alitit i është vazhduar kontrata e parakohshme edhe për dy vite të tjera deri në verën e 2025.

Urime dhe suksese të vazhdueshme me #Stadtclub, Fidan”, thuhej në postim.

Kosovari ka kaluar te Zurich në qershor të vitit 2021 nga Kalamar.

Marketing