Xherdan Shaqiri (30) është një nga futbollistët më të pëlqyer në SHBA, gjë që dëshmohet edhe nga numri i fanellave të shitura, shkruan Blick, përcjell Albora.ch. 

Marketing

Nuk është (ende) e mjaftueshme për të shkuar në front, atje është një ish-superstar i vërtetë.

Është sezoni i parë i Xherdan Shaqirit (30) në Major League Soccer (MLS) dhe ylli i Nati tashmë ka thyer top 10 fanellat më të shitura në ligën amerikane.

Dyqani online “mlsstore.com” publikoi 25 veshjet më të shitura. Sulmuesi i Chicago Fire përfundoi i teti dhe është lojtari i vetëm i klubit të tij në top 25. Megjithatë, dyqani nuk njofton se sa shpesh janë dërguar fanellat e tij dhe të tjera.

Bale në krye – Insigne u rrëzua

Në krye të renditjes është ish-ylli i Real Madridit, Gareth Bale (33), i cili nuk ka luajtur as për Los Angeles FC për tre muaj. Ai ndiqet nga Christian Fuchs (36) – kampion i Anglisë 2016 me Leicester City – nga Charlotte FC dhe shoku i skuadrës së Bale, Carlos Vela (33).

Ish-Leverkusener Javier Hernandez (34, LA Galaxy), i njohur më mirë si “Chicharito”, zë vendin e katërt. Josef Martinez i Atlanta United plotëson pesëshen e parë. 

54 herë ndërkombëtari italian dhe kampioni evropian Lorenzo Insigne (31, Toronto FC) është vetëm në vendin e 23-të, menjëherë pas është ish-ylli i Juve dhe Bayern, Douglas Costa (31, LA Galaxy). 

Marketing