Mbrojtësi i Lazios, Riza Durmishi i është bashkuar zyrtarisht skuadrës së “Eredivisie”, Sparta Roterdam. Ai është huazuar te skuadra elitare e Holandës.

Marketing

Mbrojtësi shqiptar shpreson të luaj rregullisht te skuadra e Spartës.

Durmishi me skuadrën e Lazios ka kontratë deri në qershor të vitit të ardhshëm. Ai është përballur me lëndime të shumta te skuadra e Lazios.

Ish-reprezentuesi i Danimarkës ka qenë i huazuar edhe te Nise dhe Salernitana. Më herëtë karrierë ka bërë te Betisi dhe Brondby. /albora.ch/

Marketing