Ngjitëset e flokëve janë rikthyer përsëri në trend dhe këtë herë ato janë vendosur të jenë më të mëdha se kurrë.

Trendi i Y2K filloi të ngrihej në vitet nëntëdhjetë, por dështoi para se të bëhej vërtet i madh. Por, nga pamja e gjërave, industria e muzikës po punon shumë për të rikthyer këtë tendencë në një mënyrë të madhe.

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë botërore së fundmi ndau një foto të saj në rrjetin social Instagram duke treguar flokët e saj bjonde platin të stampuar me një dizajn zemre të kuqe dhe jeshile.

Marketing

Dua Lipa nuk është e vetmja muzikante që është në bord me ngjitëset e flokëve. Edhe Rihanna debutoi me flokët e stampuara kuqezi në një seri fotosh të postuara në llogarinë e saj në Instagram për të vënë në pah koleksionin e saj të të brendshmeve Savage X Fenty Dita e Shën Valentinit.


Marketing