Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit është shënuar rekord i rasteve me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar 2 mijë e 943 raste të reja me koronavirus dhe një rast vdekje.

Marketing

Konfirmimi i rasteve ka ardhur pas testimit të mbi 11.563 mostrave.

Në total numri i rasteve aktive është 12.396./albora.ch/

Marketing