Real Sociedad është gjithnjë e më i sigurt për të siguruar zgjatje të kontratës për yllin e mesfushës Adnan Januzaj.

Marketing

Marrëveshja aktuale e Januzajt skadon në fund të sezonit, por sipas raportimeve nga Mundo Deportivo, La Real është i bindur se do të bllokojë interesin nga rivalët Sevilla dhe Valencia për anësorin 26-vjeçar.

Megjithatë, pavarësisht se mbetet si një figurë kyçe brenda planeve të Imanol Alguacil, asnjë marrëveshje nuk është konfirmuar nga asnjëra palë në fillim të vitit 2022, transmeton albora.ch.

Çdo zgjatje do të përfshijë një rritje pagash, si pjesë e një marrëveshjeje deri në vitin 2025, e cila do ta sillte Januzajn në linjë me fituesit më të mëdhenj të klubit./albora.ch/

Marketing