Stadiumi Olembé, ka një kapacitet prej 60,000 vendesh, i cili u ndërtua posaçërisht për Kupën Afrikane të Kombeve.

Marketing

Derisa, 6 persona kanë mbetur të vdekur dhe 20 të tjerë të plagosur, si pasojë e masave të rrepta për tifozët në stadium, ku kërkohej certifikata evaksinimit. Por, për të parandaluar përhapjen e koronvirusit në stadium një numër i vogël tifozësh lejohet të futen.

Edhe pse do të duhej të ishte një ndeshje historike, mes Kamerunit dhe Ishujve Komoros ajo u mbyll me tragjedi, raporton bluewin, përcjellë albora.ch.

Sfida u mbyll 2-1 për Kamerunin dhe u luajt në situatë të pazakontë, për shkak të COVID-19, ishujt Komoros nuk kishin portier ku luajtën me mbrojtësin e majtë mes shtyllave.

Por, qindra tifozë pushtuan dyert e stadiumit para dhe gjatë sfidës, edhe pse nuk kishin bileta apo certifikata të tilla. Ku policia ndërhyri për t’i shpërndarë dhe me vështirësi qetësoi situatën. /albora.ch/

Marketing