17 vjeçarja nga Kosova, Aurora Kryeziu është pjesë e skuadrës gjermane, HSG Blomberg-Lippe.

Marketing

Bëhet fjalë për një nga skuadrat me të rëndësishme të Bundesligës së Gjermanisë dhe që është paraqitur për të garuar në Evropë.

Aurora tashmë është kontaktuar nga Federata e Hendbollit e Kosovës. Ajo e respekton Përfaqësuesen e Kosovës, por aktualisht ka plane të tjera.

Ajo është duke u vëzhguar nga gjermanet dhe synimi i saj është të luaj për Gjermanin./albora.ch/

Marketing