Instituit Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka publikuar raportin e tij 24 orësh, ku është regjistruar një i vdekur dhe 46 të tjerë të infektuar, transmeton albora.ch.

Marketing

Brenda 24 orëve të fundit janë dhënë 190 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Teksa vetëm sot janë shëruar 187 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 222.371

Raporti i plotë:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 190 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.815.707 doza të vaksinës.

Deri më sot 817.253 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 98.150 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 1.519 testime, 46 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 187 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 222.371

Në total numri i rasteve aktive është 1.136.”, thuhet në njoftimin e tyre në Facebook. /albora.ch

Marketing