61 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, në 24 orët e fundit, ka bërë të ditur sot Ministria e Shëndetësisë në Kosovë.

Marketing

Në 24 orë te fundit, po ashtu është shënuar një rast i vdekjes, transmeton albora.ch.

”Në 24 orët e fundit janë dhënë 688 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

1.813.440 doza të vaksinës.

Deri më sot 816.179 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 97.546 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 1.257 testime, 61 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 241 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 221.498.

Në total numri i rasteve aktive është 1.696”. /albora.ch/

Lexo edhe:

Marketing