Një 59-vjeçar e pagoi shtrenjtë veprën e tij humane ndaj një të pastrehu në rrugë, pasi që ai jo vetëm që nuk e falënderoi, por i grabiti portofolin dhe e sulmoi bamirë sin me grushte.

Marketing

Ngjarja shokuese ka ndodhur në lagjen qendrore të Nju Jorkut në SHBA, në momentin kur 59 vjeçari iu afrua të pastrehurit për t’i ofruar pallton e tij për ta mbrojtur nga i ftohti, derisa i pastrehuri po flinte në trotuar, raporton New York Post, përcjellë albora.ch.

Vetëm brenda pak sekondash, burri bujar e “pagoi” veprën e tij të mirë duke u sulmuar nga i pastrehu.

Në videon e publikuar nga New York Post, shihet qart burri që i afrohet 25 vjeçarit Xavier Israel, i cili është shtrirë në trotuar dhe duket se po fle.

Pak çaste pasi 59 vjeçari e mbuloi me pallton e tij, i pastrehu çohet dhe hedh në tokë njeriun që u përpoq ta ndihmonte. Me lëvizje të shpejta, i rrëmben portofolin nga xhepi i pasmë i pantallonave.

I habitur nga ajo që ndodhi ai përpiqet t’i marrë portofolin, por autori e godet me grushte dhe e hedh sërish në tokë. Edhe pse u arratis nga vendngjarja, autori u arrestua pak më vonë nga autoritetet policore. /albora.ch/

Marketing