Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, pas sulmeve kiberenetike të Iranit në institucionet shqiptare.

Marketing

Përmes një postimi në twitter, Stoltenberg thekson se NATO do të ofrojë mbështetje dhe solidaritet të plotë me Shqipërinë.

Postimi i Stoltenberg:

Mbi sulmet kibernetike kundër Aleatit tonë #Albania, të cilat shumë aleatë ia kanë atribuar Iranit. #NATO do të vazhdojë të ofrojë mbështetje dhe qëndron në solidaritet të plotë me Shqipërinë.

Marketing