Policia e Abu Dhabit njoftoi se tre cisterna që transportonin karburant shpërthyen në zonën industriale Musafah pranë depos së naftës ADNOC, duke vrarë tre persona dhe duke i vënë flakën një ndërtese në aeroportin ndërkombëtar të qytetit, raporton protothema, përcjellë albora.ch.

Marketing

Sipas mediave të huaja, sulmi është kryer me dron.

Emiratet kanë reduktuar ndjeshëm praninë e tyre ushtarake në vendin e shkatërruar nga lufta që nga viti 2019, por vazhdojnë të trajnojnë dhe pajisin forcat e armatosura të Jemenit./albora.ch/

Marketing