Gjatë ditës së djeshme është arrestuar një burrë në Vushtrri pasi kishte shtënë me armë natën e Vitit të Ri.

Marketing

Policia në raportin 24 orësh bën të ditur se kanë konfiskuar një pistoletë me gaz dhe një karikator.

“Vushtrri 31.12.2022 -23:50. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti me datë 31.12.2022 ka shtënë me armë zjarri .Është konfiskuar një pistoletë me gaz e kalibrit 9 mm dhe një karikator. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit lirohet në procedurë të rregullt” thuhet në raport.

Albora.ch

Marketing