Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet për trafikim droge.

Oficerët e policisë, pas një aktiviteti intensiv vëzhgimi, kanë identifikuar një dyqan pranë rrethrrotullimit të tulipanëve në Via Carducci, ku operatorët vëzhguan për dy ditë dhe hetuan një trafik intensiv të lëndëve narkotike në formë shëtitëse, transmeton albora.ch.

Marketing

Sipas mediave italiane ai kishte krijuar një sistem komunikimi me trafikantët e drogës. Ata e telefononin atë sapo arrinin para dyqanit të tulipanëve dhe ai zbriste nga banesa e tij për t’iu dhënë sasinë e drogës.  Apartamenti i tij ishte kthyer në një “dyqan” droge.

Pas hetimeve dhe zbulimit të saktë të adresës së tij, shqiptari u arrestua. Gjatë kontrollit në banesë policia gjeti 20 gramë kokainë në disa doza të paketuara, 30 gramë marjiuanë dhe më shumë se 4000 euro cash./albora.ch/

Marketing