Në 24-orët e fundit në Itali janë regjistruar 219,441 raste të reja të COVID-19 në krahasim nga dita e kaluar kur shifrat ishin vetëm 189,109 mijë të infektuar.

Marketing


Situata momentale në Itali nuk duket mirë, nga statistikat e fundit të publikuara, numri i të infektuara sa vjen dhe është në rritje, raporton Sky Tg24, përcjell albora.ch

Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë në Itali kemi 39 persona në kujdesin intensiv, më shumë se një ditë më parë.
Ndërsa në spitale janë mbi 1,467 paciente me COVID-19.

Personat me simptoma të lehta në spitale ka shkuar në 13,827 mijë, 463 veta më shumë se data 5 janar. /albora.ch/

Marketing