Ushtria ruse po pretendon se ka shkatërruar një ngarkesë armësh perëndimore që ishin të destinuara për të ndihmuar Ukrainën në rajonin Zhytomyr.

Marketing

Siç raporton agjencia ruse e lajmeve Interfax, Rusia në shkatërrimin e kësaj ngarkese përdori raketa Kalibr, të lëshuara nga deti, shkruan Skynews.

Kujtojmë se Perëndimi është duke e mbështetur vazhdimisht Ukrainën me armatim si dhe me mjete financiare, ku së fundi Shtetet e Bashkuara të Amerikës aprovuan një ndihmë prej qindra miliarda dollarë.

Marketing