Për të pestën herë me radhë, restoranti “Noma” i shqiptarit Rene Rexhepi është shpallur si “Restoranti më i mirë në botë”.

Marketing

Vetë restoranti e ka konfirmuar këtë çmim përmes një njoftimi në twitter.

“Çfarë momenti i pabesueshëm për të gjithë ne në Kopenhagen. Ne jemi shumë të lumtur dhe krenarë që ekipi ynë është votuar restoranti numër 1 në botë”, thuhet në njoftim, përcjell albora.ch.

Ditë më parë, ky restorant kishte marr 3 yje Michelin.

Rene Rexhepi është shqiptar nga Xhepçishti i Tetovës, ndërsa nëna e tij është nga Danimarka./albora.ch/

Marketing