“Wake Up on Mars”, nën regji të Dea Gjinovcit është në mesin e të nominuarve për “Çmimin zviceran të filmit”.

Marketing

Në debutimin e saj në dokumentar të metrazhit të gjatë, regjisorja sjell histori të vërtetë të traumave dhe të këmbënguljes për jetë më të mirë.

Është një pasqyrim real me një prekje magjike. Filmi është në garë për dokumentarin me të mirë në ngjarjen që nderon veprat më të mira filmike të Zvicrës dhe kineastët e protagonistët me të mirë të filmit.

Nominimet janë bërë të hënën mbrëma përmes një ceremonie që u transmetua edhe online./albora.ch/

Marketing