Presidenti rus, Vladimir Putin sheh “shenjat e para pozitive” në lidhje me negociatat me Ukrainën. Ai e tha këtë për agjencinë ruse të lajmeve Interfax gjatë një vizite te sundimtari bjellorus Alexander Lukashenko. 

Marketing

Prandaj, negociatori i Putinit do t’i kishte thënë atij për disa “ndryshime pozitive”. Çfarë saktësisht nënkuptohet me këtë mbetet e paqartë.

Pas takimit të ministrave të jashtëm të Rusisë dhe Ukrainës, u tha se nuk ka pasur marrëveshje të rëndësishme apo suksese negociuese./albora.ch/

Lexo edhe:

Marketing