Disa kantone kanë nisur tashmë fushatën për grupmoshat nga 5 deri në 11 vjeç, shkruan 20min.ch, përcjellë albora.ch.

Marketing

Në shumicën e tyre, emërimet përkatëse të vaksinave tanimë janë autorizuar.

Nga e mërkura, fëmijët do të mund të vaksinohen në kantonin St. Gallen, në Appenzell Ausserrhoden dhe në Schwyz. Në Schwyz dhe Nidwalden, regjistrimet për vaksinime janë të hapura nga fundi i dhjetorit, ndërsa në kantonin e Lucernit nga 1 janari./albora.ch/

Marketing