Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar ditën e sotme se Zvicra ka lehtësuar masat për hyrjen e shqiptarëve në territorin e saj.

Marketing

Duke filluar nga data 22 janar shqiptarët që janë vaksinuar ose shëruar nga Covid nuk do t’iu kërkohet një test negativ PCR ose i shpejtë antigjen për të hyrë në Zvicër.

Shqiptarët që udhëtojnë me avion apo me autobus nga distanca të gjata duhet të plotësojnë një formular para hyrjes në Zvicër./albora.ch/

Marketing