Nga skijimi e deri te masat Covid, ja çfarë do të ndryshojë në shkurt 2022 në Zvicër, transmeton albora.ch.

Marketing

1.Certifikatat Covid do të skadojnë

Qindra mijëra certifikata do të skadojnë nga 1 shkurt, dhe kushdo që ka marrë dozën e dytë përpara majit 2021 dhe nuk ka marrë një përforcues nuk do të ketë më një certifikatë të vlefshme nga e marta, 1 shkurt e tutje.

2.Ngjitëse makinash

Kishit të gjithë muajin janar për të blerë ngjitësin e autostradës 2022 për ta ngjitur në xhamin tuaj. Nëse nuk e keni bërë ende, atëherë nga 1 shkurti mund të gjobiteni me 200 franga nëse kapeni duke vozitur në një autostradë pa të.

3.Posta do të paguajë për poste të pamjaftueshme

Nga 1 shkurti, pritet tarifa shtesë prej 10 cent për postën A dhe 5 cent për postën B do t’u faturohet dërguesve që kanë vendosur tarifa postare të pamjaftueshme.

4.Testimi i sinjalit të alarmit

Sinjali i alarmit të përgjithshëm do të testohet në mbarë vendin, si çdo vit të mërkurën e parë të muajit shkurt, më datë 2 shkurt, në orën 13.30.

5.Zviceranët do të votojnë më 13 shkurt

Votuesit zviceranë do të peshojnë katër çështje në referendumin e parë të vitit 2022: eksperimentet me kafshët, reklamimi i produkteve të duhanit, tarifat e pullave dhe ndihma shtetërore për mediat e lajmeve.

6.Sportet dimërore

Në fakt mund të bësh gjëra të tjera përveç skive, por pushimi tradicional dimëror njëjavor, kur shkollat ​​publike në Zvicër janë jashtë funksionit dhe familjet zakonisht shkojnë drejt shpateve malore, është i tronditur gjatë gjithë shkurtit./albora.ch/

Marketing