Kryetari i qytetit Mariupol, Serheiy Orlov, i ka thënë BBC-së se ushtria ruse po vazhdon bombardimet në Mariupol edhe pse u dakordua për armëpushim. Për këtë arsye evakuimi është ndalur sepse s’është i sigurt.

Marketing

Orlov tha se me bombardimet e vazhdueshme është e pamundur që të evakuohen popullata,

“Nuk është e sigurtë që të dilet në rrugë”.

Nënkryetari i Mariupolit i tha BBC-së se qyteti ende po bombardohej dhe ka gjithashtu raporte se luftimet po vazhdojnë afër fundit të rrugës së evakuimit./albora.ch/

Marketing