Një shofer autobusi nga Kosova u ndalua nga policia sllovene pasi që ishte duke vozituar autobusin pa një rrotë.

Marketing

32 vjeçari u ndalua në autostradën Ljublanë-Obrezje dhe i njëjti është dënuar me 400 euro, njofton policia sllovene.

Sipas policisë, shoferi kosovar s’ka qenë në gjendje ta shpjegojë se ku e kishte humbur rrotën e autobusit të tij, shkruan siol.net.

Përpos dënimit për thyerje të ligjit për automjete, ndaj tij është inicuar edhe procedura ligjore dhe gjobë prej 2 mijë eurosh./albora.ch/

Marketing