Të ndihesh i lodhur dhe të kesh vështirësi për t’u fokusuar e bën të vështirë të shijosh muajt e ngrohtë.

Marketing

Fatmirësisht, duhen vetëm disa ndryshime në stilin e jetës për të rikthyer energjinë tuaj për mirë.

Largoni trupin tuaj nga toksinat e dimrit për t’u ndier më mirë këtë pranverë me këto metoda të shpejta për rritjen e energjisë!Lexo po ashtu:Një dietë e mbushur me këto ushqime mund të përmirësojë shëndetin dhe disponimin e përgjithshëm, zbulon studimi

Era e shiut rikthen vitalitetin

Nuk mund të ndaloni së mërzituri? Natyra ka një kurë për këtë! Thjesht merrni frymë në aromën e veçantë të shiut dhe niveli i energjisë dhe qëndrueshmëria juaj mund të rriten me 50 për qind në 10 minuta. Studiuesit e Universitetit të Kolumbisë thonë se stuhitë e shiut nxisin formimin e joneve negative të ajrit. Kur thithen, këto molekula të vogla rrisin rrjedhën e gjakut pastrues, të pasur me oksigjen në tru, duke nxjerrë jashtë mbetjet qelizore për të rikthyer shpejt energjinë dhe fokusin .

Admirimi i një peme rrit lumturinë

Hormoni i ndjenjës së mirë, serotonina, nxit mëlçinë të shpërbëhet dhe të çlirojë toksinat e bllokuara, por prodhimi i serotoninës bie në dimër. Për të korrigjuar një mungesë, dilni jashtë për 20 minuta në ditë për të shijuar nuancat e para të pranverës, si pemët dhe lulet që lulëzojnë. Shkencëtarët e Universitetit të Hawait thonë se ekspozimi i përditshëm ndaj pamjes së bimëve në rritje rrit lirimin e serotoninës, duke ju ndihmuar të ndiheni 65 për qind më të lumtur dhe më energjik gjatë gjithë ditës.

Çaji me xhenxhefil me limon i jep fund dhimbjeve

Duke pirë dy filxhanë çaj xhenxhefili me një spërkatje lëng limoni çdo ditë, pastroni toksinat që shkaktojnë inflamacion për të lehtësuar dhimbjet e kyçeve dhe muskujve deri në 45 për qind në 72 orë, thonë studiuesit e Universitetit të Miamit.

Marketing