Në Itali, ka një vilë nga seria filmike “The Godfather” për të blerë. Prona mega me mbi 20 dhoma ka gjithashtu një kishë.

Marketing

Në këtë vilë siciliane, biznesmeni dhe mafiozi Don Licio Lucchesi u vra, të paktën në pjesën e tretë të serisë filmike kult “The Godfather” nga regjisori Francis Ford Coppola. Historia e bosit të mafias Michael Corleone ka arritur statusin e kultit, raporton blick, përcjellë albora.ch.

Tani prona është në shitje për gjashtë milion euro, 22 dhoma gjumi, tetë banja, një bodrum dhe një bibliotekë.

Prona prej pothuajse 4000 metra katrorë është e vendosur në qytetin bregdetar të Acireale, pranë kryeqytetit sicilian Catania. Rruga është e veshur me palma.

Vila është ndërtua në fund të shekullit të 19-të për Agostino Pennisi Statella një baron italian. Siç shkruan “The Guardian”, ajo duhej të bëhej një shtëpi e denjë për koleksionin e madh të artit dhe monedhave të Baronit. Koleksioni nuk është përfshirë në çmim, që nga viti 1987 është ekspozuar në një muze në qytetin e Sirakuzës./albora.ch/

Marketing