Gadaf Muharemi është shqiptari i cili do të garojë si kandidat për kuvendin komunal të Cyrihut nga rradhët e Partisë Socialdemokrate SP.

Ai është nga qyteti i Tetovës, derisa në listë mban numrin 4, dhe raportohet se ka shansa reale për tu zgjedhur.

Zgjedhjet do të mbahen me 13 shkurt 2022./albora.ch/

Marketing
Marketing