Në konfliktin në Ukrainë, Rusia po rrit presionin ndaj Kievit, trupat thuhet se janë në qytet. Zelenskyi pret një sulm, por qëndron në kryeqytet.

Marketing

Rusia vazhdon të përparojë në konfliktin në Ukrainë. Sipas deklaratave të saj, ajo po bllokon hyrjen në Kiev nga perëndimi dhe ka marrë nën kontroll një aeroport të rëndësishëm. Trupat e para tashmë kanë përparuar në kryeqytet, para kësaj ka pasur luftime. Megjithatë, Rusia është e gatshme për bisedime nëse ushtria ukrainase dorëzohet transmeton alora.ch.

Perëndimi është përgjigjur me sanksione, duke përfshirë Putinin dhe Lavrovin, por Rusia po kërcënon me hakmarrje. Presidenti Zelenskyj tha të shtunën mbrëma se fati i Ukrainës po vendosej pikërisht tani. Ai pret një nxitim drejt kryeqytetit. Edhe pse e sheh veten si objektivin numër një për rusët, ai është në Kiev dhe do të qëndrojë atje./albora.ch/

Marketing