Harry Styles, Billie Eilish dhe Kanye West do të kryesojnë festivalin e muzikës Coachella 2022.

Marketing

Ngjarja e famshme, e cila zhvillohet në shkretëtirën e Kalifornisë Jugore, ka pësuar vonesa dhe anulime të shumta për shkak të pandemisë së koronavirusit, transmeton albora.ch.

Ky aktivitet pritet të kthehet këtë vit në dy fundjavë, 15-17 prill dhe 22-24 prill. Harry Styles do të jetë prezentë të premten, Eilish të shtunave dhe megastarin botëror West, i njohur gjithashtu si Ye, duke marrë pjesë të dielën, raporton Variety, transmeton albora.ch.

Ngjarja e vitit 2020 ishte planifikuar për në prill të atij viti përpara se të shtyhej për në tetor për shkak të pandemisë globale. Më pas u zhvendos në prill 2021 përpara se të anulohej përsëri për shkak të krizës shëndetësore.

Coachella e anuluar ishte caktuar të kryesohej nga Travis Scott, Frank Ocean dhe grupi politik rap-metal Rage Against The Machine.

Coachella është festivali më i madh muzikor i Amerikës së Veriut dhe tashmë ka shitur të gjitha 125,000 biletat e tij në ditë. /albora.ch/

Marketing