Rosanna Davison kontaktoi zëvendësuesin e saj ukrainas pasi Vladimir Putin urdhëroi trupat të pushtonin Kievin. Modelja irlandeze kaloi shumë kohë në kryeqytetin ukrainas, ndërsa vajza e saj Sophia po mbahej nga surrogati i saj që jetonte atje.

Marketing

Rosanna shkoi në historitë e saj në Instagram dje për të ndarë mbështetjen e saj. Ajo shkroi: “Ndihem plotësisht e tronditur dhe e shkatërruar sot nga situata në Ukrainë. Ne e njohëm shumë mirë Kievin e bukur në vitin 2019, bëmë miq atje dhe do të kemi gjithmonë një lidhje me të pasi është vendi i lindjes së Sofisë transmeton albora.ch.

“Kiev është një qytet tepër interesant, i pasur me kulturë, histori dhe diversitet me njerëz të mrekullueshëm. “Kam qenë në kontakt sot me zëvendësuesin tonë bukuroshe, e cila gjithashtu lutet për paqe dhe shpreson të qëndrojë e sigurt me familjen e saj, duke i dërguar kaq shumë dashuri popullit të Ukrainës dhe të gjithë të prekurve nga kjo. #QENDROJME ME UKRAINË”.

Ish-Miss Bota dhe bashkëshorti i saj Wes patën një udhëtim të komplikuar drejt prindërimit pasi pësuan 15 aborte, të cilat çifti zgjodhi një surrogaci./albora.ch/

Marketing