Ministri i Shëndetësisë Olivier Véran i cili është vaksinuar me të tri dozat e vaksinës kundër COVID-19, ka rezultuar pozitiv ndaj virusit.

Marketing

Ndërkohë që lajmi për Ministrin e Shëndetësisë është bërë i ditur nga një zëdhënës i Ministrisë së Shëndetësisë të Francës, i cili i tha AFP se Véran shfaqi “simptoma të lehta”, duke shtuar se ai ishte vaksinuar tri herë, raporton rfi.fr, përcjellë albora.ch.

‘Ai do të shkojë në izolim dhe do të vazhdojë të punojë nga ambientet e tij private në ministri.’- tha zëdhënësi./albora.ch/

Marketing