Granit Rushiti, është 21-vjeçari që ka luajtur në akademinë e Malmo-s është stërvitur me ekipet kryesore portugeze dhe në ditët e sotme është aktor dhe ka luajtur në filmin “Unë jam Zlatan”, për shkak të ngjashmërisë së tij me futbollistin e Milanit dhe Suedisë, Zlatan Ibrahimoviç.

Marketing

“Kam investuar shumë kohë për të pasur sukses në futboll. Më pas u lëndova dhe u bëra pjesë e projektit filmik. U zhduk një ëndërr fëmijërie, në të njëjtën kohë kur u dashurova edhe me aktrimin. Ka qenë absolutisht mizore, thotë Rushiti.

Rushiti këputi ligamentin kryqëzor që e mbajti larg futbollit. 

Ndërsa organizatori i filmit, Jens Sjogren, tha se bashkëpunimi mes tyre nuk nisi shumë mirë.

“Ai ishte shumë i rezervuar. Dhe në fillim ai as nuk u shfaq, sepse e dinte se futbolli ishte ajo për të cilën do të vinte bast. Unë mund ta kuptoj atë. Por në çdo rast, ai ka shumë nga ato që shohin shumë tek Zlatan: futboll, trup dhe një agresion shumë të natyrshëm dhe kafkë fituese. Një fitues i pabesueshëm”, theksoi Sjogren.

Për Rushitin, ishte një takim i vetëm në Milano me idhullin e tij.

Por, ai thotë se ka qenë argëtues takimi me Ibrahimovçin.

“Ishte shumë argëtuese. Ai ishte një shakaxhi i vërtetë, gjë që ishte pak e habitshme. Në të njëjtën kohë, ai është edhe një njeri i ashpër, një karakter i ashpër. Unë e kam parë atë gjatë gjithë jetës sime dhe më parë kam parë vetëm intervista me të. Papritur ai ishte ulur aty përballë meje, ishte një nder. 

Ai thotë se “jemi të ngjashëm në një farë mënyre, por edhe të ndryshëm”. 

“Ai është pak më shumë kokëfortë se unë. Nëse ai po mendon një gjë, atëherë është kështu, por unë nuk jam aq shumë i tillë. Por sigurisht, unë jam gjithashtu një kokëfortë, por deri në një kufi”. /albora.ch/

Marketing