Gara me makina në tarracën e restorantit në natën e ndërrimit të viteve

Marketing

Natën e Vitit të Ri një makinë hyri në ambientet e jashtme të një restoranti në Lugano. Shoferin e kësaj Porsche thuhet se e ka zënë gjumi në timon gjatë vozitjes. Ai doli nga rruga natën e Vitit të Ri dhe u ndal në tarracën e një restoranti në brigjet e liqenit në Lugano.

Sipas mediave të huaja, karriget dhe tavolinat janë përmbysur dhe janë thyer xhamat, shoferi ishte një djalë i ri, madje e mira e gjithë kësaj ishte që shoferi kalojë pa lëndime në aksident dhe i kërkoi falje menaxherit të restorantit.

Për shkak të dëmeve të shumta, pica restoranti do të jetë i mbyllur për disa ditë shkruan 20min.ch, transmeton albora.ch.

Marketing