Delegacioni i Ukrainës mbërrin në kufirin e Bjellorusisë për bisedimet me Rusinë.

Marketing

Këshilltari i presidentit të Ukrainës, Mykhailo Podolyak ka thënë se bisedimet me Rusinë në Bjellorusi kanë filluar, sipas Reuters, transmeton albora.ch.

Lexo edhe:

Takimi do të fokusohet në arritjen e një armëpushimi të menjëhershëm dhe tërheqjen e forcave ruse, tha në një deklaratë më herët presidenca ukrainase, shkruan skynews.

Delegacioni, i cili mbërriti në rajonin e Gomelit me helikopter, përfshin edhe ministrin ukrainas të mbrojtjes Oleksii Reznikov.

Kujtojmë, se Ukraina ruan kontrollin e qyteteve të mëdha pasi trupat janë 20 milje larg Kievit. /albora.ch/

Lexo edhe:

Marketing