“Swiss Lotto” dhe “EuroMillions” i dhanë mundësinë 32 njerëzve në Zvicër të fitojn shuma parash, ku një nga këto shuma theu rekordin kombëtar me një cmim prej 230 milionë, raporton lematin.ch, përcjellë albora.ch.

Marketing

Në vitin 2021, falë llotarive, 7 fatlumë fituan jackpotin, 22 njerëz fituan një milionë franga duke shënuar gjashtë numrat e duhur dhe, falë lojës shtesë xhoker, 3 persona të tjerë kapën në xhep një sasi prej shtatë shifrash.

Fitorja më e madhe e futur në “Swiss Loto” është 17.2 milion franga, e cila u fitua në tetor të 2021.

Kjo lojë që nga krijimi i saj në vitin 1970, ka bërë 1020 veta milionerë./albora.ch/

Marketing