Mbrëmë është mbajtur mbrëmja e madhe muzikore, ku u ndan çmimet e muzikës në Mbretërinë e Bashkuar.

Marketing

“Brit Awards 2022” ka nderuar me çmime yjet muzikor, shkruan albora.ch.

E patjetër që edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka arritur të fitojë një çmim.

Ajo u shpall fituese e çmimit “Artistja më e mirë e zhanrit Pop dhe R&B”, duke lënë pas emrat e suksesshëm muzikor si Ed Sheeran, Adele, Griff dhe Joy Crookes./albora.ch/

Marketing