Sagës së marrjes pjesë ose jo të Novak Djokovicit në “Australian Open” i ka ardhur fundit.

Gjykata Federale në këtë vend përfundimisht ka marr vendim që të mos e lejojë atë dhe e ka dëbuar në mëngjesin e sotëm, shkruan 20min.ch.

Pas të gjitha këtyre zhvillimeve, ka folur edhe kryeministri i Australisë Scott Morrison i cili e ka përshëndetur vendimin e gjykatës duke thënë se kjo u bë për ta mbrojtur shëndetin e të gjithëve në këtë kohë pandemie./albora.ch/

Marketing
Marketing