Situata momentale e COVID-19 në Zvicër ka arritur shifrat mbi 70 mijë njerëz të infektuar dhe 30 të vdekur gjatë 72 orëve të fundit.

Marketing

“Ky është numri i epidemisë së tre ditëve të fundit”, tha të hënën Zyra Federale e Shëndetit Publik (FOPH). Krahasuar me javën e kaluar, rastet janë rritur lehtë, raporton lematin., përcjellë albora.ch.

Në total, Zvicra ka regjistruar mbi 12.156 të vdekur dhe 1.734.320 persona që kanë dalë pozitivë me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë.

Zvicra ka 67.9% të popullsisë së saj plotësisht të vaksinuar. /albora.ch/

Marketing