“Babai im  po rreh mamin, të lutëm na ndihmo.”

Marketing

Me këto fjalë një vajzë 10 vjeçare nga Anzio, Romë kërkoi ndihmë nga 112. Ngjarja ka ndodhur në gushtë, ndërsa baba ii fëmijës është arrestuar.

Sipas  asaj që mësohet gjatë episodit të dhunës vajza e vogël është fshehur në dhomën e saj të gjumit dhe ka gjetur guximit të njoftojë policinë dhe të kërkojë ndërhyrje të menjëhershme.

Efektivët e policisë kanë mbërritur në shtëpinë e zonës Nettunense dhe kanë bllokuar 44-vjeçarin italian për veprën penale të dhunës së rëndë në familje.

Sipas asaj që u konstatua, burri ka qenë edhe më parë i ndaluar për dhunë në familje. /Abcnews.al/

Marketing