Një burrë qëlloi për vdekje vajzën e tij të porsalindur në Pakistan të dielën. Ai donte një djalë. Pas disa ditë në arrati, ai u arrestua mbrëmjen e së mërkurës.

Marketing

Një burrë është arrestuar në Pakistan pasi dyshohet se ka vrarë vajzën e tij të porsalindur. 

Burri qëlloi dhe vrau vajzën një javëshe të quajtur Xhennet Fatima nga zhgënjimi që fëmija i saj i parëlindur nuk ishte djalë, tha policia të enjten.

Ai qëlloi pesë të shtëna. Burri ka qenë në arrati që nga incidenti në qytetin Mianwali në provincën Punjab të dielën. Pas një kontrolli që zgjati disa ditë dhe disa bastisje, burri më në fund u arrestua mbrëmjen e së mërkurës. /albora.ch/

Lexo edhe:

Marketing