Numri i rasteve me korona po rritet sërish dhe varianti omicron po përhapet me shpejtësi. Kjo do të thotë se ka sërish masa më të rrepta.

Marketing

Parlamenti në Austri sot do të votojë projektligjin e qeverisë për vaksinimin e detyrueshëm. Prandaj, të rriturit mbi 18 vjeç duhet të vaksinohen kundër virusit korona që nga fillimi i shkurtit – përndryshe ekziston rreziku i gjobave, transmeton albora.ch.

Raportohet se duhet të ketë përjashtime nga kërkesa për vaksinim për gratë shtatzëna dhe për njerëzit që nuk mund të vaksinohen për arsye mjekësore. Nga rregullorja përjashtohen edhe të rinjtë.

Ndër të tjera në kryeqytetin Vjenë priten protesta kundër vendimit parlamentar./albora.ch/

Marketing