Ashtu si shumë vende të tjera të Evropës dhe në botë edhe Greqia prej ditësh po regjistron shifra të larta të infektimeve të reja me Covid-19 dhe raportohet për 70 persona të vdekur gjatë 24-orwve të fundit.

Marketing

Autoritetet greke njoftuan se rastet e reja të konfirmuara laboratorike të koronavirusit të regjistruara janë mbi 30 mijë persona persona.

Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 1,422,020 raporton Iefimerida, përcjellë albora.ch
Ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej mbi 21 mijë viktima /albora.ch/

Marketing