Marketing

Kjo është masa e re e vendosur nga qeveria gjermane.


Masa e marra ndaj Covid-19 ne Gjermani jane : për të hyrë në restorante, bare dhe pube, edhe ata që vaksinohen pa dozë të tretë dhe të shëruarit do të duhet të tregojnë një test negative, duke respektuar të ashtuquajturin 2G plus,raporton TicinoNews,përcjellë albora.ch


Kështu është shprehur, kancelari Olaf Scholz, pas samitit të bërë në Shtet-Rajone Berlin, duke folur për marrëveshjen e marrë në Konferencën e sotme./albora.ch/

Marketing