Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë Italiane, janë raportuar 227 vdekje dhe mbi 101 mijë të infektuar në 24 orët e fundit. Ndërsa në kujdesin intesiv janë 1606.

Marketing


Janë mbi 60 mijë të infektuar më shumë se në 24 orët e fundit, raporton Tgcom24, përcjellë albora.ch.

Sipas mediave italiane pritet që Qeveria të marrë masa shtrënguese nëse rritet numri i të infektuarëve. /albora.ch/

Marketing