Një incident tragjik ka ndodhur në stacionin e trenit në Seon mbrëmjen e së enjtes. Sipas të dhënave fillestare, një e moshuar është përplasur nga një tren në hyrje dhe ka pësuar lëndime fatale.

Marketing

Një zëdhënëse e policisë kantonale të Argaut konfirmoi incidentin në stacionin e trenit në Seon për në ArgoviaToday . Megjithatë, është ende e paqartë se çfarë ka ndodhur saktësisht, transmeton albora.ch.

Aktualisht dyshohet për një aksident tragjik. Me sa duket, e moshuara është goditur nga treni teksa po futej në stacion. Policia nuk mund të japë më shumë informacion për momentin.

Sipas SBB, trafiku hekurudhor midis Beinwil am See dhe Lenzburg pritet të ndërpritet deri në orën 23:00. /albora.ch/

Marketing