Një aksident trafiku ka ndodhur në Egerkingen SO pasditen e së martës.

Marketing

Një makinë ka thyer xhamin e një qendre tregtaredhe janë lënduar dy persona.

Një makinë e zezë u përplas në fasadën e dritares së qendrës tregtare Gäupark në Egerkingen SO, siç tregon nga një reporter i Blick.

Opel Omega është përplasur në sektorin e luleve të një kioske.

Zëdhënësi i Coop Ronny Aeschbacher tha për Blick: “Shuma dhe shkalla e dëmit të pronës nuk mund të përcaktohet në këtë moment. Punonjësit e kooperativës nuk u lënduan”.

Andreas Mock nga policia kantonale e Solothurnit konfirmoi aksidentin. “Makina hyri në qendrën tregtare nga parkingu dhe ndaloi në hyrje. Në makinë ndodheshin dy persona dhe në timon ishte një i moshuar”. Ai u dërgua në spital për tu kontrolluar. Një kalimtar ka mbetur i plagosur lehtë dhe ndodhet gjithashtu në spital.

Më shumë detaje se si ndodhi aksidenti ende nuk dihen. /albora.ch

Marketing