Para daljes në pension, Botashev ishte komandant i një regjimenti ajror dhe ai është pil

Marketing

Rusia ka humbur një tjetër oficer të rangut të lartë në Ukrainë – Gjenerali i Forcave Ajrore Ruse në pension Kanamat Botashev , avioni i të cilit u rrëzua të dielën, u vra. Informacionin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar për BBC Russian tre ish-ushtarakë, komandanti i të cilëve ishte Botashev, dhe të cilët qëndruan në kontakt me të edhe pas pensionimit, transmeton Slobodna Dalmacija.

Një ish-koleg konfirmoi për BBC se gjenerali në pension po kryente misione ajrore në Ukrainë me avionin luftarak Sukhoi Su-25.

Para daljes në pension, Botashev ishte komandant i një regjimenti ajror dhe ai është piloti më i lartë rus i vrarë deri më tani në Ukrainë. Ai ishte një pilot snajper, dhe ky simbol në Forcat Ajrore Ruse u jepet atyre pilotëve që kanë nivelin më të lartë të ekspertizës. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes Ruse, trajnimi i një piloti të tillë zgjat 10-12 vjet dhe kushton rreth 8 milionë dollarë. Kanamat Botashev lindi në vitin 1959 në Karachay-Cherkessia, u diplomua në Institutin e Lartë të Aviacionit Ushtarak Yeisk dhe u kualifikua si pilot luftarak-bombardues. Ai u avancua nga toger në gjeneral dhe para se të tërhiqej ai komandonte bazën ajrore të Gardës në Voronezh.

Të dielën, më 22 maj, Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës njoftoi gjithashtu se një aeroplan sulmues rus Su-25 ishte rrëzuar në qiellin mbi Lugansk dhe se piloti nuk kishte pasur kohë për t’u hedhur. Pas lajmit, Fighterbomber, kanali rus Telegram për pilotët ushtarakë, tha se ishte ankuar për komandantin e paidentifikuar.

– Lamtumirë, komandant. Ka pak njerëz në këtë planet që kanë jetuar në parajsë si ju. Parajsa merr më të mirën, ju mori sot – shkruan ata.

– Kanamat vdiq sot! Distrikti Popasna në orën 8:25… Thirrja e parë e NAR (raketat ajrore të padrejtuara), e dyta – Stinger, një shpërthim në ajër dhe… kaq, ishte komenti në të cilin u identifikua Botashev dhe komenti u fshi shpejt. Anëtarë të tjerë të forumit vazhduan të diskutojnë vdekjen e tij duke përdorur inicialet KHB.

Se si gjenerali 63-vjeçar në pension përfundoi duke pilotuar një Su-25 në Ukrainë nuk është plotësisht e qartë. Ish vartësit e Botaš-it sugjeruan se ai nuk mund të qëndronte mënjanë dhe të shikonte se çfarë po ndodhte. Sipas analistit ushtarak dhe autorit të librave të shumtë mbi historinë moderne ushtarake, Tom Cooper , Botashev fluturoi për Wagnerët.

Grupi Wagner është një ushtri private mercenarësh të udhëhequr nga Yevgeny Prigogine , një nga aleatët më të ngushtë të Presidentit të Federatës Ruse. Ata e quajnë atë kuzhinierin e Putinit dhe profili i tij është i ngjashëm me zuzarët djallëzorë rusë nga filmat e James Bond. Ai është një ish-kujdestar, dhe oligarku dhe multimiliarderi i sotëm, një manjat i regjimit i përfshirë në komplotet më komplekse.

Ai është gjithashtu njeriu kryesor i Putinit për lajmet e rreme, propagandën dixhitale dhe aferat e errëta. Anëtarët e Wagner janë bërë të njohur për krimet e luftës dhe masakrat e kryera në Siri, Libi dhe disa vende afrikane.

– Rëndësia e Forcave të Armatosura të rregullta të Federatës Ruse është në rënie, dhe Wagner po bëhet gjithnjë e më i rëndësishëm. Kjo nuk është vetëm sepse Wagner dëboi Brigadën e 24-të të Mekanizuar të Ukrainës nga Popasna dhe kështu bëri përparimin e parë të madh në të gjithë linjën e krijuar të mbrojtjes ukrainase në vijën e vjetër të demarkacionit në lindje, komentoi analisti.

Karriera ushtarake e gjeneralit Botashev u ndërpre papritur në qershor 2012, kur ai u akuzua për rrëzimin e një luftani Su-27 pranë Petrozavodsk. Siç shkruante në atë kohë Novaya Gazeta, gjenerali i kërkoi mikut të tij, kolonelit, të fluturonte me një avion luftarak Su-27, mbi të cilin ai nuk kishte leje për të fluturuar.

Ata u ngritën dhe gjatë fluturimit Botašev vendosi të kryente akrobaci, por humbi kontrollin. Avioni luftarak u rrëzua dhe pilotët u katapultuan. “Unë thjesht doja të fluturoja me një avion luftarak të këtij lloji, por nuk e mora parasysh se një avion i tillë ka karakteristikat e veta”, shpjegoi Botashev në gjyq.

Doli se Botašev tashmë kishte një shkelje të ngjashme zyrtare: në vitin 2011 ai fluturoi një avion Su-34 pa leje. Ai u shpall fajtor për rrëzimin e avionit dhe u dënua me katër vjet burgim me kusht dhe një gjobë prej 5 milionë rubla.

Pas gjyqit, ai doli në pension nga forcat e armatosura dhe shërbeu si nënkryetar i DOSAAF të Shën Petersburgut dhe Aviacionit të Rajonit të Leningradit.

Foto: Twitter

Marketing