Ekipet e shpëtimit kanë gjetur edhe katër trupa gjatë natës derisa po pastronin mbetjet e dëmtuara të një treni që doli nga shinat në shtetin e Bengalit të Indisë, duke e rritur numrin e të vdekurve në nëntë, tha një zyrtar indian.

Marketing

Të paktën 45 persona u plagosën në aksidentin e së enjtes, pasi autobusët dolën nga binarët dhe tre u përmbysën, tha Rajiv Jain, një zëdhënës i Ministrisë së Hekurudhave.

Puna e shpëtimit përfundoi dhe pista po pastrohet për të rivendosur shërbimet e trenave në rajon, tha Jain të premten, shkruan Al Jazeera.

Treni ishte rrugës për në Guwahati në shtetin Rajasthan kur ndodhi aksidenti.

Të gjithë të lënduarit po trajtohen në spital, tha zyrtari i lartë i policisë Debarshi Dutta. /albora.ch/

Marketing